×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM


Staj Öncesi Yapılacaklar

 • 5 Adımda Staj Öncesi (Son tarih: 30 Mayıs Perşembe, saat 17:00)
 1. Staj Başvuru Formu: Bu formu önce staj yapacağınız yerdeki ilgili kişiye onaylatıp ardından bölüm staj Koordinatörümüze imzalatmanız gerekmektedir.
 2. Zorunlu Stajyer Öğrenci Sigorta Giriş Formu: Doldurup bölüme teslim etmelisiniz.
 3. Örnek Müstehaklık Belgesi: https://www.turkiye.gov.tr/spas-mustahaklik-sorgulama adresinden çıktı alarak bölüme teslim etmelisiniz. Ayrıca bu belge öğrenci tarafından taratılıp bilgi formuna (5. Madde) yüklenecek.
 4. Staj Ücretlerine Fon Katkısı Bilgi Formu: Staj yapılacak işletmenin stajyer öğrenciye ödeme yapıp yapmayacağını gösteren Staj Ücretlerine Fon Katkısı Bilgi Formu doldurulacak ve ücret ödenme durumunda bunu belgeleyen dekontun aslı bu forma ilişik yapılacaktır. Kamu kurumları için bu belge alınmayacaktır. Belgenin son halini taratıp bilgi formuna yüklemelisiniz.
 5. Online Staj Bilgi Formu: Sigorta işlemlerinin hızlı ve sorunsuz yürütülebilmesi için belirlenen tarihe kadar bağlantıdaki formu doldurup 3. ve 4. maddedeki belgeleri taratıp bu forma yüklemeniz gerekmektedir.

Staj Sonrası Yapılacaklar

 • Öğrencilerin, 2024-2025 Güz Dönemi ders kayıtlarında yaptıkları staj türüne göre CE 200 veya CE 300 dersini eklemeleri gerekmektedir.
 • Aşağıda sunulan Öğrenci Staj Performans Değerlendirme Formu, staj yapılan yerdeki sorumlu mühendise doldurtularak kapalı ve onaylı bir zarf içinde 2024-2025 Güz Dönemi Ders Ekleme-Bırakma tarihlerine kadar Staj Komisyonu Sekreteri’ne iletilecektir. Ayrıca staj raporunun sonuna eklenecek günlükler sorumlu mühendis tarafından imzalanarak onaylanacaktır. Günlük olarak “Örnek Rapor”da belirtilen formatı kullanabilirsiniz.

  Öğrenci Staj Performans Değerlendirme Formu

 • Aşağıda sunulan Staj Raporu Yazım Kılavuzu’nda belirtilen kurallar çerçevesinde hazırlanan Staj Raporları, 2024-2025 Güz Dönemi Ders Ekleme-Bırakma tarihlerine kadar Staj Komisyonu Sekreteri’ne teslim edilecektir. Staj raporları yazımı esnasında, aşağıda sunulan “Staj Raporu Cevaplanabilecek Sorular” içeriğine olabildiğince cevap verilmesi, raporun daha anlamlı hale gelmesini kolaylaştıracaktır. Staj raporu hazırlanırken, aşağıda verilen “Örnek Rapor”u kullanabilirsiniz.

  Staj Raporu Yazım Kılavuzu
  Staj Raporu Kapak Sayfası
  Staj Raporu “Non Plagiarism Statement”
  Staj Raporu Cevaplanabilecek Sorular
  Örnek Rapor

 • Staj Raporlarının pdf formatındaki kopyaları 2024-2025 Güz Dönemi Ders Ekleme-Bırakma tarihlerine kadar, webonline.cankaya.edu.tr adresindeki ilgili CE 200 veya CE 300 sayfasına yüklenecektir.
 • Staj raporları değerlendirme işlemi sonuçlandıktan sonra, öğrencilerin raporlarını değerlendiren ilgili öğretim elemanına giderek, değerlendirilmiş raporlarını teslim almaları ve gerekli düzeltmeleri (eğer varsa) yapmaları gerekmektedir.
 • Düzeltme alan staj raporlarının pdf formatındaki yeniden düzenlenmiş halleri webonline.cankaya.edu.tr adresindeki ilgili CE 200 veya CE 300 sayfasına yeniden yüklenecektir. Ayrıca düzeltilmiş basılı kopyalar da staj raporunu değerlendiren ilgili öğretim üyesine talep edilmesi durumunda teslim edilmelidir.